Sprievodca Šťastní rodičia

Prerezávanie mliečnych zúbkov

rady v kategórii: batoľa

Prvý mliečny zub vyvoláva veľa emócií u oboch rodičov a dieťaťa. Prvé mliečne zuby zvyčajne rastú v 6. mesiaci ale niekedy sa môžu objaviť začiatkom 3. mesiaca alebo koncom 8.. Ak sa rodičom prerezávali zuby v ranom veku, je veľmi pravdepodobné, že k tomu dôjde aj u ich dieťaťa. Z prerezávania mliečnych zúbkov je bábätko často podráždené, nepokojné, má problémy so zaspávaním a často sa budí uprostred noci.


Prerezávanie zúbkov môže byť sprevádzané zvýšenou teplotou a ďasná môžu byť opuchnuté a podráždené. Bolesť môžete zmierniť olejčekmi alebo chladiacimi hryzátkami.


Bolesť sa dá zmierniť aj liekmi na to určenými. Pomôcť môže aj sanie z prsníka, pretože teplo matkinho tela je pre dieťa upokojujúce.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Nové jedlo

Matky, ktoré svoje deti koja tak môže kľudne robiť až do šiestich mesiacov. Ak zistíte, že vaše dieťa vyžaduje niečo viac alebo niečo iné, môžete ho začať kŕmiť inou náhradou stravy. Nové chute môžete skúsiť už na konci  4. mesiaca.

> čítať ďalej

Plazenie a bezpečnosť v domácnosti

V deň, keď sa vaše dieťa začne plaziť, sa pre Vás zmení celý svet ;-) Je zrejmé, že na neho budete musieť dávať neustále pozor. Uvedomte si, že dieťa nevie čo znamená nebezpečenstvo.

> čítať ďalej

Detská nádcha

Nikomu z nás nie je príjemná bolesť v krku alebo nádcha. U detí je to horšie pretože nevedia prečo sa cítia zle a nemôžu s tým nič urobiť.

> čítať ďalej