Sprievodca Šťastní rodičia

Povzbudzujte Vaše dieťa v objavovaní sveta okolo seba

rady v kategórii: dieťa

Vaše dieťa sa dostáva do fázy, kedy je fascinované okolitým svetom. Jeho zvedavosť sa zvyšuje každým dňom. Malý prieskumník nemôže ignorovať hocičo takže buďte pripravení. Dieťa sa bude najviac zaujímať o veci, ktoré rodičia často používajú.

Pravdepodobne nebudete môcť uchrániť niektoré veci pred zničením - vaše dieťa bude chcieť vidieť, čo sa stane keď váš mobilný telefón spadne na zem. Opakovanie tej istej akcie niekoľkokrát za sebou umožňuje dieťaťu pochopiť súvislosť medzi príčinou a následkom.

Snažte sa mu príliš veľa vecí nezakazovať – dieťa Vás aj tak nebude veľmi počúvať. Neberte to ako nedostatok poslušnosti, malé deti ešte nedokážu ovládať svoje impulzy, ktoré ich nútia dotýkať sa nových vecí. Skúste svoje dieťa pri objavovaní sprevádzať a všetko mu vysvetľujte a ukazujte.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Prvé topánky

Prvé topánky by ste mali kúpiť akonáhle Vaše dieťa spraví svoj prvý krôčik. Ak chcete nájsť tie správne, navštívte niekoľko obchodov a vyberte si zopár zaujímavých modelov. Potom zoberte dieťa so sebou a kúpte nejaké z vyhliadnutých. Nekupujte topánky bez skúšania.

> čítať ďalej

Detská agresivita

Bojíte sa, že sa Vaše dieťa začína správať agresívne? Ste zvedaví, čo je dôvodom pre túto náhlu zmenu jeho nálady a správania? Kde ste urobili chybu vo výchove?

> čítať ďalej

Tvrdohlavé dieťa

Rodičia sa často sťažujú, ako tvrdohlavé sú ich deti. Bez ohľadu na náladu prechádza každé dieťa fázou tvrdohlavosti. Môže sa to prejavovať vo väčšej alebo menšej miere.

> čítať ďalej