Sprievodca Šťastní rodičia

Plyšová hračka - najlepší priateľ Vášho dieťaťa

rady v kategórii: dieťa

Medvedík iba s jedným uchom, bábika v potrhaných šatách ... Pre Vás sú možno opotrebované a zbytočné veci, ktoré patria do smetného koša ale pre Vaše dieťa je to jeho najlepší priateľ. Mnoho rodičov má starosti, že ich dieťa je príliš naviazané na hračku a pritom nemusia mať žiadne obavy. Keď je Vaše dieťa smutné, nepokojné, má strach alebo mu niekto chýba, automaticky siahne po hračke. Je to liek na všetky bolesti, pomáha dieťaťu vyrovnať sa s ťažkosťami a dáva pocit bezpečia.

Prečo by ste si nemali robiť starosti ak dieťa priľne k hračke?
Hračka nemá žiadne negatívne dôsledky (na rozdiel od cmúľania si palca alebo cumlíka). V určitom okamihu dieťa jednoducho z toho vyrastie. Novorodenec sa cíti v bezpečí vďaka kontaktu s matkou. 2-ročné dieťa chce určitú samostatnosť. V ťažkých časoch by mohlo objať mamičku, ale to by znamenalo stratu novo získanej samostatnosti. To je dôvod, prečo vaše dieťa potrebuje nejakého utešiteľa. 2-ročné dieťa používa plyšovú hračku častejšie ako 3-ročné. V priebehu veku 5 alebo 6 rokov môže dieťa jednoducho a prirodzene zabudnúť na hračku. Preto by ste sa nemali smiať ak má Vaše dieťaťa náklonnosť k ošumelému medvedíkovi a nehovoriť mu, že sa chová ako malé dieťa. Naviazanosť k plyšovej hračke je znamením, že dieťaťa je schopné byť nezávislé od matky a čeliť svetu samé.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Koniec s nočným kŕmením

Veľa mamičiek premýšľa, kedy prestať s nočným kŕmením. Ak ste sa na to ešte neodhodlali, teraz je na to správny čas.

> čítať ďalej

Koniec s používaním plienok

Neexistuje žiadna presná odpoveď na otázku, kedy prestať s plienkami. Názory expertov sa líšia ale približne by k tomu malo dôjsť nie skôr ako v 18 mesiaci a nie neskôr ako v 2 rokoch.

> čítať ďalej

Detská reč

Všetci rodičia napäto počúvajú rozvíjajúcu sa reč svojich detí, ktorá im prináša radosť a emocionálne uspokojenie. Dôvodom je veľmi charakteristický jazyk dieťaťa.

> čítať ďalej