Sprievodca Šťastní rodičia

Komfort počas spánku

rady v kategórii: batoľa

Tak ako väčšina matiek, pravdepodobne aj vy budete rada spať s dieťaťom. Viete že sa cíti v bezpečí a aspoň ho máte na dosah ruky. Uistite sa, či to vyhovuje aj Vášmu partnerovi. Mohlo by to priaznivo ovplyvniť Váš vzťah.


Alebo možno ste to vy kto potrebuje spať spoločne s dieťaťom a nie dieťa s vami?


Spanie s dieťaťom je určite výhodou ak dojčíte. Ale ak má Vaše dieťa už 6 mesiacov a viac, najlepší darček, ktorý  mu môžete dať je dobre odpočinutá mamička plná energie. Čoskoro začne vaše dieťa liezť, čo znamená, že bude potrebovať viac vašej pozornosti.


Začnite tým, že dieťa odstavíte z nočného kŕmenia. Môže sa prebudiť uprostred noci pretože má hlad, takže pred spaním ho nakŕmite niečím sýtym. Dieťa môže tiež prebudiť, pretože sa domnieva, že zdroj jedla (prsia) sú hneď vedľa neho.


Je dobré naučiť svoje dieťa spať samé, pretože všetko bude lepšie fungovať ak sú stanovené pravidlá a určitý rytmus. Čím neskôr sa rozhodnete to urobiť, tým ťažšie to bude. Takže stojí za to popremýšľať o tom.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Prerezávanie mliečnych zúbkov

Prvý mliečny zub vyvoláva veľa emócií u oboch rodičov a dieťaťa. Prvé mliečne zuby zvyčajne rastú v 6. mesiaci, ale niekedy sa môžu objaviť začiatkom 3. mesiaca alebo koncom 8..

> čítať ďalej

Etapy vývinu dieťaťa

Je Vaše dieťa náhle podráždené, budí sa uprostred noci a vyžaduje si Vašu neustálu pozornosť? Pravdepodobne prechádza jenou zo siedmych vývojových etáp. Toto obdobie bude trvať asi týždeň a potom ... vaše dieťa bude nadobúdať stále nové a nové zručnosti.

> čítať ďalej

Nové jedlo

Matky, ktoré svoje deti koja tak môže kľudne robiť až do šiestich mesiacov. Ak zistíte, že vaše dieťa vyžaduje niečo viac alebo niečo iné, môžete ho začať kŕmiť inou náhradou stravy. Nové chute môžete skúsiť už na konci  4. mesiaca.

> čítať ďalej