Sprievodca Šťastní rodičia

Dieťa v aute

rady v kategórii: batoľa

Skutočnosť, že Vaše dieťa je ešte malé neznamená, že ho nebudete môcť voziť v aute. Všetko čo potrebujete je detská sedačka zodpovedajúca veku dieťaťa, namontovaná v aute podľa pokynov výrobcu. Nekupujte sedačky, ktoré nie sú bezpečnostne schválené. Sedačku pripevnite pomocou bezpečnostného pásu na prednom alebo zadnom sedadle vždy proti smeru jazdy.

Ak sa chystáte na dlhší výlet, naplánujte si dopredu zastávky. Počas cesty sa môže stať niečo neočakávané napr. dieťa môže zvracať alebo potrebuje prebaliť a vy budete musieť zastaviť na nie príliš vhodnom mieste. Musíte byť pripravená na takéto situácie, takže si zabaľte všetky potrebné doplnky do detskej tašky aby ste ich v prípade nutnosti mali poruke. Nezabudnite zobrať fľašku s pitím, pretože je ťažké počas jazdy upokojiť plačúce dieťa – takto sa vyhnete neželanej situácii najmä ak idete s dieťaťom sama.

Aby si Vaše dieťa užilo jazdu, zoberte pre neho jeho obľúbené hračky, najlepšie tie, ktoré robia nejaké zvuky. Okrem toho si môžete pripraviť CD s pesničkami alebo rozprávkami. Takto bude cesta ubiehať rýchlejšie a to aj v prípade, že dieťa nespí, takže sa nebude nudiť. Pamätajte si – vždy posaďte dieťa do detskej auto sedačky a nezabudnite zapnúť bezpečnostný pás. Držať dieťa na kolenách pri riadení auta je hazardovanie so životmi!

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Etapy vývinu dieťaťa

Je Vaše dieťa náhle podráždené, budí sa uprostred noci a vyžaduje si Vašu neustálu pozornosť? Pravdepodobne prechádza jenou zo siedmych vývojových etáp. Toto obdobie bude trvať asi týždeň a potom ... vaše dieťa bude nadobúdať stále nové a nové zručnosti.

> čítať ďalej

Dieťa objavuje svet

Dieťa objavuje svet ochutnávaním, vôňou a dotykom. Takto vie, kedy ho niekto cudzí vezme do náručia.

> čítať ďalej

Komfort počas spánku

Tak ako väčšina matiek, pravdepodobne aj vy budete rada spať s dieťaťom. Viete že sa cíti v bezpečí a aspoň ho máte na dosah ruky.

> čítať ďalej