Sprievodca Šťastní rodičia

Dieťa na slnku

rady v kategórii: dieťa

Citlivá detská pokožka nemá žiadne ochranné mechanizmy proti slnečným lúčom – stačí pár minút na slnku a pokožka sa spáli a bude podráždená. Ak chcete aby bolo Vaše dieťa na slnku v bezpečí, používajte krémy na opaľovanie označené SPF 50+.

Uistite sa že sú určené priamo pre deti – neobsahujú látky ktoré môžu spôsobovať alergie.  Môžete použiť ak krémy, ktoré obsahujú zmes chemických prísad (prenikajú do hornej vrstvy pokožky a pohlcujú slnečnú energiu, ktorá sa potom spracuje na neškodné teplo). Bezpečnejšie je ale používať produkty s fyzickými ochrannými látkami, ktoré neprenikajú do kože a nespôsobujú alergie. Fyzické opaľovacie krémy fungujú ako zrkadlá – odrážajú a rozptyľujú slnečné lúče.

Okrem používania opaľovacích krémov s vysokými faktormi sa uistite, že Vaše dieťa nebude vystavené priamemu slnečnému žiareniu medzi 11-15 hodinou. Deti by sa nemali opaľovať vyzlečené. Vhodné sú priedušné prírodné tkaniny. Nezabudnite na pokrievku hlavy, napr. klobúk alebo čiapku.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Detská agresivita

Bojíte sa, že sa Vaše dieťa začína správať agresívne? Ste zvedaví, čo je dôvodom pre túto náhlu zmenu jeho nálady a správania? Kde ste urobili chybu vo výchove?

> čítať ďalej

Stravovacie návyky

Dieťa po roku už nenaberá telesnú hmotnosť ako predtým a jeho postava a proporcie sa začínajú meniť.

> čítať ďalej

Plyšová hračka - najlepší priateľ Vášho dieťaťa

Medvedík iba s jedným uchom, bábika v potrhaných šatách ... Pre Vás sú možno opotrebované a zbytočné veci, ktoré patria do smetného koša ale pre Vaše dieťa je to jeho najlepší priateľ.

> čítať ďalej