Sprievodca Šťastní rodičia

Detská agresivita

rady v kategórii: dieťa

Bojíte sa, že sa Vaše dieťa začína správať agresívne? Ste zvedaví, čo je dôvodom pre túto náhlu zmenu jeho nálady a správania? Kde ste urobili chybu vo výchove? Žiadne obavy! Agresívne správanie je súčasťou vývinu Vášho dieťaťa vo veku jedného roka.

Dieťa začína chápať že je nezávislou bytosťou a môže mať názor, ktorý sa neustále snaží vyjadriť. Vašou úlohou v tejto fáze je naučiť dieťa ako ovládať svoje emócie a správanie.

Ako sa môžete vysporiadať s detskou agresiou?
V prvom rade nejednajte agresívne - nie je nič horšie než učiť svoje dieťa, že agresívne správanie je normálne a silnejší vyhráva. Tiež by ste nemali dieťaťu hovoriť, že Vám jeho správanie ubližuje - v tomto veku ešte nechápe súvislosť medzi zlým správaním a smútku. Rodič by sa mal pozerať do očí dieťa a neustále opakovať: "Neudieraj ma, bolí to". Mali by ste byť trpezliví a sledovať dieťa - ak vaše metódy nie sú efektívne, snažte sa nasmerovať jeho negatívne emócie do hrania sa.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Bezpečnosť dieťaťa počas prvých krokov

Vaše dieťa už chodí a objavuje svet. Začína byť ťažké kontrolovať ho na každom kroku a chrániť pred akýmkoľvek nebezpečenstvom.

> čítať ďalej

Detská reč

Všetci rodičia napäto počúvajú rozvíjajúcu sa reč svojich detí, ktorá im prináša radosť a emocionálne uspokojenie. Dôvodom je veľmi charakteristický jazyk dieťaťa.

> čítať ďalej

Vývoj reči Vášho dieťaťa

Vývoj dieťaťa sa skladá z mnohých prvkov. Jedným z nich je aj získanie komunikačných zručností - schopnosť hovoriť.

> čítať ďalej