bezpečnosť značky

Obsah parafínového oleja v kozmetike

Olej ktorý používame vo výrobkoch je na báze parafínového oleja. Parafínový olej je minerálny olej. Dokonale čistí pleť a zjemňuje ju. Najčastejšie sa používa ako základ výrobkov, ktorý je potom obohatený o rastlinné extrakty alebo o iné účinné látky a aromatické zložky. Náš olej obsahuje farmaceutický parafínový olej - používa sa vo farmácii a je zbavený všetkých nežiaducich prímesí. Ďalšou výhodou je že neobsahuje žiadne alergény. Olej obsahuje okrem minerálnych olejov aj prírodné zložky, ktoré neupchávajú póry a nespôsobujú kožné ochorenia (ekzémy).

Kozmetika „bez sĺz“

Detský šampón Natural Care nespôsobuje žiadne slzy, pretože obsahuje len veľmi jemné zložky. Šampón ako celok bol testovaný a potvrdilo sa, že nespôsobuje žiadne slzy. Šampón sa jemne stará o detské vlásky a uľahčuje česanie. Nespôsobuje to iba jedna zložka šampónu ale celé jeho zloženie.

Používanie detských krémov v zime

Niektoré krémy pre deti, obzvlášť silne hydratačné, môžu spôsobiť vysušenie pleti v zime. Krém Natural Care krém môžete používať aj pri nízkych teplotách. Tento krém je špeciálnou emulziou, ktorá chráni tvár vášho dieťaťa aj v zime počas chladného počasia.

Má obsah bambuckého masla v krémoch aj inú funkciu okrem premastenia a výživy pokožky?

Bambucké maslo sa získava zo stromov Shea Tree zo strednej Afriky, ktoré boli používané domorodcami na starostlivosť o vlasy a pleť už po stáročia. Obsahuje 40-60% rastlinných tukov, ktoré chránia lipidovú vrstvu kože a zjemňujú pokožku. Je to aj prírodná ochrana proti slnečnému žiareniu.

SLES-free kozmetika

SLES-free znamená, že výrobky neobsahujú sodium laureth sulfate. Touto značkou je označený aj Natural Care Sprchový gél 2v1. Obsahuje starostlivo vybrané, veľmi jemné umývacie látky pre citlivú pokožku Vášho dieťaťa. SLES (sodík laureth sulfát) je povrchovo aktívna látka, ktorá môže spôsobiť vysušenie alebo podráždenie citlivej pokožky dieťaťa. Sprchový gél 2v1 neobsahuje túto látku a ani jej deriváty, takže zanecháva prirodzenú ochrannú bariéru neporušenú.

PEG-free

Všetka kozmetika Natural Care je PEG-free. To znamená, že neobsahuje žiadne chemicky spracované látky, ktoré majú niekedy až veľmi nežiaduce účinky na pokožku.

Superabsorbent v plienkach

Plienky Happy obsahujú špeciálny prášok – tzv. superabsorbent - ktorý mení tekutinu na gél. Táto látka je známa už desiatky rokov a je bežne používaná pri výrobe hygienických výrobkov a kozmetických prostriedkov, ale aj v potravinárskom a lekárskom priemysle. Niekedy sa pri prebaľovaní môžete všimnúť malé kúsky gélu na pokožke dieťaťa. Ľahko ich odstránite vlhčeným obrúskom alebo vodou.