Sprievodca Šťastní rodičia

Ako naučiť dieťa umývať si zuby?

rady v kategórii: dieťa

Je dobré aby si Vaše dieťa zvyklo čistiť si zuby pravidelne a správne už od útleho veku. Vyberte správnu zubnú kefku a pastu v závislosti od veku dieťaťa. Zubná kefka pre malé deti je mäkká s malou hlavou a má jednoduché uchopenie. Staršie deti si môžu čistiť zuby so stredne mäkkou kefkou. Aby ste deti motivovali v čistení zubov, je dostupný celý rad typov a farebných prevadení zubných kefiek.

Zubné pasty pre najmenšie deti (veková skupina je označená na obale) obsahujú menej fluoridu, než pre dospelých a majú široký výber chutí. Zubnú kefku by ste mali meniť každé 2-3 mesiace alebo aj častejšie (ak sú štetiny deformované). Dieťa by si malo čistiť zuby aspoň dvakrát denne, spočiatku pod Vašim dohľadom a  pomocou.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Prvé topánky

Prvé topánky by ste mali kúpiť akonáhle Vaše dieťa spraví svoj prvý krôčik. Ak chcete nájsť tie správne, navštívte niekoľko obchodov a vyberte si zopár zaujímavých modelov. Potom zoberte dieťa so sebou a kúpte nejaké z vyhliadnutých. Nekupujte topánky bez skúšania.

> čítať ďalej

Nohy - vyvíjajú sa správne?

kolo prvého roka začnite sledovať nohy dieťa pozornejšie – môžete očakávať jeho prvé kroky. Veľa mamičiek premýšľa, či sa nohy dieťaťa vyvíjajú správne a ako zabezpečiť ich zdravý rozvoj.

> čítať ďalej

Detská reč

Všetci rodičia napäto počúvajú rozvíjajúcu sa reč svojich detí, ktorá im prináša radosť a emocionálne uspokojenie. Dôvodom je veľmi charakteristický jazyk dieťaťa.

> čítať ďalej