Sprievodca Šťastní rodičia

6. týždeň

rady v kategórii: tehotenstvo

Je to obdobie, v ktorom sa mnoho mamičiek dozvedá alebo sa utvrdí v tom priamo u lekára, že sú tehotné.  Pre tvojho drobca sa začína etapa intenzívneho vývoja – keby si ho mohla teraz vidieť, všimla by si si hlavičku so smiešnym chvostíkom. Objavujú sa zárodky ručičiek a nožičiek ako aj ľadvín.

Keďže toto obdobie je obdobím intenzívneho vývoja zárodku, musíš na seba dávať pozor – ak si to ešte neurobila, bezpodmienečne prestaň piť kávu, nefajči (snaž sa vyhýbať aj pasívnemu fajčeniu). Začni sa zdravo diétne stravovať. Priprav sa na to, že v tomto štádiu sa zintenzívňujú menej príjemne tehotenské príznaky, ako zvracanie či naliate bolestivé prsia.

Vaše dieťatko v tomto týždni:
Tvoje dieťatko je vo fáze veľmi rýchleho vývoja; ak by si ho mohla teraz vidieť, má malú hlavičku s smiešny chvostík. Začínajú sa formovať ruky a nohy, rovnako ako aj obličky. . Dieťatko je asi 1-2 mm dlhé.

Prečítajte si ďalšie rady

7. týždeň

cítite, ako sa vaše telo začína pomaly meniť. Pamätajte si: jete za dvoch a nie ako dvaja!

> čítať ďalej

8. týždeň

Ešte necítite kopkanie dieťaťa ale už môže dokonca ohnúť lakte a zápästia.

> čítať ďalej

9. týždeň

Počas tohto obdobia môžete spozorovať zmeny vzhľadu vašej tváre. Vaša pokožka bude vyhladenejšia, prípadné vyrážky zmiznú a budete prekvitať.

> čítať ďalej