Sprievodca Šťastní rodičia

39. týždeň

rady v kategórii: tehotenstvo

Možno prežívaš posledné dni, kedy si v pokoji prečítaš knihu, vyspíš sa alebo len tak oddychuješ. Je vhodné využiť tento čas pre seba. Môžeš navštíviť kozmetičku, kaderníka či ísť na masáž. Zapamätaj si, že ak ti lekár neodporúčal niečo iné, nemáš dôvod prestať pohlavne žiť. Oxytocín, ktorý vylučuješ počas príjemných chvíľ strávených s tvojím milovaným, je prirodzeným prostriedkom, ktorý urýchľuje pôrod a zmierňuje bolesti. Mali by ste to teda využiť, ak na to máte obaja čas a chuť. Neskôr to už v oboch prípadoch môže byť oveľa ťažšie…

Vaše dieťatko v tomto týždni:
Dieťatko je pripravené opustiť telo matky. Väčšina drobčekov sa už dávnejšie správne uložila, čiže hlavou nadol, ale niekedy sa prihodí, že sa maličké otočí až v poslenej chvíli. V prípade, že je tvoje dieťatko aj naďalej uložené zadočkom dole, lekár sa môže rozhodnúť vykonať cisársky rez.

Prečítajte si ďalšie rady

40. týždeň

Jasným znamením že začína pôrod je odtok plodovej vody. Ak sa vaše bolesti stávajú silnejšími a silnejšmi a budú chodiť pravidelne každých 10 minút, choďte do nemocnice.

> čítať ďalej