Sprievodca Šťastní rodičia

33. týždeň

rady v kategórii: tehotenstvo

V tomto období by si už mala priberať okolo 0,5 kg týždenne – nezabúdaj však, že zmena váhy je individuálna záležitosť, žiadne prísne pravidlá tu neplatia. Dokonca aj v prípade, že si pribrala viac ako si očakávala, nesmieš upúšťať od stravovacích návykov, pretože v priebehu najbližších dní bude tvoje dieťa potrebovať najviac bielkovín a tukov. Vzhľadom na to, že dieťatko vypĺňa značnú časť tvojho brucha, žalúdok zmenšil svoj objem, a preto doplňuj energetický úbytok rôznym malým občerstvením (sušené ovocie, orechy, mandle, jogurt), ktoré ti pomôžu, aby si nepociťovala hlad až do hlavného jedla.

Vaše dieťatko v tomto týždni:
Maličké váži už skoro 2 kg a jeho mozog sa vyvíja nezvyčajne rýchlo. Zmysly – zrak, sluch, hmat a chuť sú už funkčné. Dieťatko vníma aj vône, ktoré prenikajú do plodových vôd – cíti čo mama vdychuje a je. Pokračuje aj výstavba imunitného systému, malý človiečik preberá od mamy protilátky, vďaka ktorým hneď po narodení bude odolný voči mnohým chorobám.

Prečítajte si ďalšie rady

34. týždeň

Skompletizujte si výbavičku. Urobte si nákupný zoznam potrebných položiek, ktoré budete potrebovať počas prvých týždňov.

> čítať ďalej

35. týždeň

Je najvyšší čas pripraviť tašku s vecami, ktoré budete potrebovať v nemocnici.

> čítať ďalej

36. týždeň

Budete navštevovať svojho lekára častejšie. Je čas začať počítať pohyby dieťaťa.

> čítať ďalej