Sprievodca Šťastní rodičia

32. týždeň

rady v kategórii: tehotenstvo

V prípade, že sa nezúčastňuješ na predpôrodnom kurze v rámci ktorého zvyčajne budúce rodičky navštívia aj nemocnicu, zabezpeč si sama, aby si si mohla obzrieť miesto, v ktorom príde na svet tvoje dieťa. Takáto návšteva ti pomôže zvyknúť si na ono miesto, dôkladne si obzri pôrodné sály či oddelenie a opýtaj sa na prístup k pôrodu: či musíš mať nemocničné oblečenie alebo aké formy znecitlivenia používajú, prípadne za akých podmienok je možný tzv. rodinný pôrod. Nemôžeš sa už dočkať pôrodu – tvoja maternica narástla až 500 násobne a vypĺňa skoro celú brušnú dutinu. Môže ťa prepadnúť nočný pocit hladu, ktorému môžeš predísť prostredníctvom večere bohatej na sacharidy, ktoré ti zabezpečia vysokú hladinu glukózy v krvi počas celej noci.

Vaše dieťatko v tomto týždni:
Tvoje maličké váži už skoro 2 kg a roztiahnuté meria viac než 45 cm. Vzhľadom na to, že má málo miesta v tvojom bruchu, nerobí už také prudké pohyby, iba sa vrtí a preťahuje. Rád počúva tvoj hlas, ktorý odlišuje od hlasov iných žien. Dokonca sa mu aj sníva.

Prečítajte si ďalšie rady

33. týždeň

Zrak, sluch, dotyk a chuť plne funkčné takže dieťa môže cítiť čo preniká do plodpovej vody.

> čítať ďalej

34. týždeň

Skompletizujte si výbavičku. Urobte si nákupný zoznam potrebných položiek, ktoré budete potrebovať počas prvých týždňov.

> čítať ďalej

35. týždeň

Je najvyšší čas pripraviť tašku s vecami, ktoré budete potrebovať v nemocnici.

> čítať ďalej