Sprievodca Šťastní rodičia

22. týždeň

rady v kategórii: tehotenstvo

Všimla si si, že tvoje topánky sú akési tesnejšie?  Budeš sa musieť zmieriť s pretrvávajúcimi opuchmi nôh. Určite si musíš zabezpečiť nové topánky, v prípade, že je práve leto, ideálne sú šľapky, ak je chladnejšie ročné obdobie, vyber si o číslo väčšiu obuv.  Snaž sa oddychovať  s nohami vyloženými dohora. Úľavu ti prinesie osviežovanie nôh striedavo teplou a studenou vodou. V prípade, že dostaneš výtok a okrem toho ťa budú trápiť aj bolesti chrbtice či dolnej časti brucha, porozprávaj sa so svojím lekárom. Závažné príznaky môžu signalizovať predčasný pôrod. Najlepšie bude, keď o všetkom upovedomíš svojho ošetrujúceho lekára.

Vaše dieťatko v tomto týždni:
Maličké má čoraz rozvinutejšie zmyslové vnímanie, lepšie vníma svetlo. Má už dokonca sformované obočie a riasy. Vyvíja sa aj dotykový vnem, okrem iného drobček vie relatívne pevne uchopiť pupočnú šnúru.

Prečítajte si ďalšie rady

23. týždeň

Všimli ste si na bruchu tmavú čiaru smerujúcu od pupka smerom k lonu? Jedná sa o úplne normálny jav v dôsledku hormónov počas tehotenstva ...

> čítať ďalej

24. týždeň

Venujte pozornosť nutričným ​​hodnotám vo svojom jedle. Vaše dieťa je väčšie a väčšie, takže sa zvyšuje aj jeho potreba živín.

> čítať ďalej

25. týždeň

Počas tohto obdobia môžete priberať na váhe. Snažte sa vyhnúť sladkostiam a obmedziť sacharidy.

> čítať ďalej