Sprievodca Šťastní rodičia

20. týždeň

rady v kategórii: tehotenstvo

V tomto období môžeš mať nepríjemný pocit v očiach či dokonca mať problém so zaostrením. Je to normálne a po pôrode sa zvyčajne všetko vráti do normálu. Čoraz viac priberáš, a preto sa hlavne teraz sústreď na stravovanie – mala by si jesť rozmanité, ľahko straviteľné pokrmy, bohaté na chudé mäso, morské ryby, zeleninu, ovocie a obilniny.

Vaše dieťatko v tomto týždni:
Polovicu cesty už máte za sebou! Maličké váži 260 gramov a má 16 cm! Teraz sa pod vrstvou mazu na jeho tele pokojne vyvíjajú všetky vrstvy kože. Dieťatku rastú nechty a vlasy. V tomto období sú už sformované aj nervové bunky, z ktorých sú zložené jednotlivé zmyslové orgány. Drobček si zdokonaľuje rovnováhu, pričom si pamätá kolísavý pohyb, keď jeho mama chodí a stabilne dýcha. Keď sa jeho mama kúpe v príliš studenej alebo v príliš teplej vode, dieťatko reaguje prchkejšími pohybmi. Maličké reaguje aj na zmeny teploty vonkajšieho prostredia.

Prečítajte si ďalšie rady

21. týždeň

Vaše dieťa začína rásť veľmi intenzívne. Keď je v správnej polohe, dá sa zistiť pohlavie.

> čítať ďalej

22. týždeň

Sú Vaše topánky príliš tesné? Budete musieť čeliť trvalým opuchom nôh, preto by ste si mali kúpiť nejaké pohodlné topánky.

> čítať ďalej

23. týždeň

Všimli ste si na bruchu tmavú čiaru smerujúcu od pupka smerom k lonu? Jedná sa o úplne normálny jav v dôsledku hormónov počas tehotenstva ...

> čítať ďalej