Sprievodca Šťastní rodičia

15. týždeň

rady v kategórii: tehotenstvo

Nebuď prekvapená, keď sa v týchto dňoch budeš cítiť trochu nervóznejšia. Obavy o zdravie dieťatka a z toho, čo sa udeje v blízkej budúcnosti sú celkom prirodzené. Rozprávaj sa so svojím drobčekom, čítaj mu nahlas, počúvaj spolu s ním hudbu ktorú máš rada, podeľ a s ním so svojími tajnými želaniami, dokonca aj v prípade, že sa ti to bude na začiatku zdať čudné. Je to dokonalý spôsob na vybudovanie emocionálnej väzby s dieťatkom.

Vaše dieťatko v tomto týždni:
Tvoje maličké má už 11 cm a váži okolo 40 cm. Každým dňom priberá a jeho nôžky rastú a tvarujú sa do správnych proporcií. Oči, hoci sú stále zatvorené, majú už úplne sformovanú rohovku, šošovku a dúhovku. Vyrastajú mu prvé vlásky v podobe jemných chĺpkov. Tvoj drobček si stále precvičuje svoju chrbticu, pričom si ju pravidelne vyrovnáva. Takto sa postupne pripravuje na vzpriamené držanie tela. Naďalej trénuje aj ústa a mimiku. Črty tváre sú  čoraz pravidelnejšie.

Prečítajte si ďalšie rady

16. týždeň

Od tohto týždňa môžete začať cítiť prvé pohyby vášho dieťaťa.

> čítať ďalej

17. týždeň

Počas tohto týždňa môžete cítiť spevnenie a napnutie maternice . Jedná sa o tzv. Braxton-Hicksove kontrakcie, ktoré pripravujú svaly na pôrod.

> čítať ďalej

18. týždeň

Dieťa môže cítiť vaše emócie, tak sa usmevajte tak často ako je to možné!

> čítať ďalej