Sprievodca Šťastní rodičia

14 týždeň

rady v kategórii: tehotenstvo

V tomto týždni si si už zvykla na zmeny, ku ktorým dochádza v tvojom organizme, cítiš sa dobre a máš veľa energie. Využi tento dobrý pocit a odcestuj s partnerom na víkend niekde mimo domova (na neznáme, ale bezpečné a overené miesto). Porozmýšľaj o nejakom predpôrodnom kurze, možno by bolo dobré, keby si prehovorila partnera, aby sa ho zúčastnil spolu s tebou.

Vaše dieťatko v tomto týždni:
Tvoje maličké môže merať už dokonca 10 cm a vážiť 25 gramov. Dieťatko je zo dňa na deň krajšie a krajšie. Začínajú mu rásť vlasy a riasy. Neustále trénuje tvárové svaly, pričom každú chvíľu mení výraz. Otvára a zatvára ústa, skúša si do nich vopchať prst. Hoci je to ťažké rozpoznať, zapamätaj si, že tvoje dieťa sa už vie usmievať. Rado sa pohybuje plávajúcimi pohybmi, rozhadzujúc pritom rukami a nohami. Keď sa prechádzaš, nakupuješ či umývaš riad, tvoj drobček sa jemne kolíše v tvojom bruchu, cvičí si rovnováhu, spevňuje svalstvo a nervovú sústavu.

Prečítajte si ďalšie rady

15. týždeň

Porozprávajte sa so svojím dieťaťom, čítajte si nahlas. Je to perfektný spôsob ako vytvoriť citové puto medzi vami a vaším dieťaťom.

> čítať ďalej

16. týždeň

Od tohto týždňa môžete začať cítiť prvé pohyby vášho dieťaťa.

> čítať ďalej

17. týždeň

Počas tohto týždňa môžete cítiť spevnenie a napnutie maternice . Jedná sa o tzv. Braxton-Hicksove kontrakcie, ktoré pripravujú svaly na pôrod.

> čítať ďalej